פסטיבל בין שמיים לארץ 2022
23-25 אוגוסט | כ"ו-כ"ח אב תשפ"ב

אי-שם

אלעד שכטר

אי - שם , בין השאיפה לחיים של זיקה עם הסובב לעומת הרצון להציב את גבולות הגוף, נמצאת פעולה. זו מתועדת בתנועה ובחומר.

כמו ׳הערים הנסתרות מעין׳, ספרו המופתי של איטלו קלווינו, כך אנו מתארים איים רחוקים שהופכים לחומר קונקרטי. חומר המתועד בחלל באמצעות סאונד, טקסט, תנועה אנושית וצבע על הקרקע. כאן מוצג הגוף האנושי נטול תפיסות מוחשיות. כמו דורש מאיתנו לבנות מחדש חומות שנפלו סביב האי של עצמנו.

 
  • כוריאוגרפיה - אלעד שכטר, קבוצת מחול ק.ט.מ.ו.ן

  • עידו גדרון - רקדן יוצר

  • קורינה פריימן - רקדנית יוצרת

  • שלמה בלזר - אובייקט ותפאורה

  • יאיר ורדי - ליווי אמנותי ותאורה

  • שרה ניקסיק - מוסיקה

  • תלבושות - עדי יאיר


מידע על היוצרים:

אלעד שכטר, בן לקבלן חשמל ופנסיונרית של הדסה, אח לשלישיה. בוגר ביה״ס ׳התיכון לאמנויות בירושלים׳. אלעד מתגורר בשכונת נחלאות בירושלים ומגדל את שני ילדיו בהורות משותפת עם זוג נשים. שכטר שירת בתיאטרון צה״ל ורקד בלהקות שונות, ביניהן: Sensedance NYC , להקת המחול הקיבוצית, Charleroi Danses Brussels , ורטיגו ועוד... בשנת 2009 הקים וניהל את להקת ׳ורטיגו הצעירה׳ ועבד לצד נעה ורטהיים. שכטר יוצר עבודות מחול מאז שנת 2009. עבודותיו הוצגו מאות פעמים בארץ ובחו״ל. ב-2011 זכה שכטר מדליית הכסף בתחרות הכוריאוגרפיה הבינלאומית שהתקיימה בבייג'ינג.

בשנת 2012 הקים את קבוצת המחול ק.ט.מ.ו.ן בירושלים. ק.ט.מ.ו.ן היא גוף תרבותי צעיר, שמקיים דיאלוג מתמשך עם הקהל הירושלמי על כל גווניו. ק.ט.מ.ו.ן מבינה את חשיבותה של הזהות ההיסטורית - תרבותית, כנרטיב מרכזי בחזון אמנותי, על פיו היא פועלת כמרחב פתוח. הקבוצה מפעילה ארבעה פרויקטים עיקריים שאותם מוביל אלעד שכטר, הן בניהול האמנותי והן באוצרות של הארועים השונים: פסטיבל ׳מיפו עד אגריפס׳ - פסטיבל מחול עכשווי שמציג עבודות מחול מקוריות מאת יוצרים מגוונים במרחב הציבורי של שוק מחנה יהודה מאז 2014; ׳בין הסדקים׳ - פרויקט שיתופי פעולה כוריאוגרפיים בין ירושלים ומונטריאול; קבוצת מחול ק.ט.מ.ו.ן - בית יצירתי לרקדנים ואמנים אורחים; סטודיו - בית הקבוצה ב׳בית אליאנס׳, המאכלס יוצרים, שיעורים, סדנאות, מופעי סטודיו וחזרות.


שלמה בלזר, אמן חזותי רב תחומי, ירושלמי, בוגר האקדמיה בצלאל במחלקה לעיצוב קרמי ואמנות. לאחר מכן ב- School of Visual Arts בניו-יורק. כמו כן הוא למד הדפס וליטוגרפיה אצל האמן רוברט בלאקברן, לימודי הלכה ופסיקה בישיבת כנסת חיזקיהו וכן לימודי חינוך מיוחד במכון אחיה ב״ב. בלזר מורה בכיר לאמנות ולהוראת אמנות מאז 2003, הוא מחזיק בתעודת הוראה למורים בחינוך המיוחד. כמו כן הוא מלווה תלמידי בי״ס, וכן תלמידים בעלי צרכים מיוחדים דרך אמנות.

בלזר הציג תערוכות יחיד של עבודותיו ב - Gallery Cafe - ברלין, גלריית המקלט - ירושלים, וב Robert Blackburn Printmaking Workshop בניו יורק. מאז 2016 הוא עובד בסטודיו עצמאי שפתח בבית אליאנס בירושלים בו הוא מוביל מחקר ויצירה בצבע ובמים. שלמה גרוש, אב לשישה, וסב לשלוש נכדות ונכד.

עידו גידרון נולד בשורש, מועצה אזורית מטה יהודה. בוגר תיכון האקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים, ותכנית החממה לרקדנים מצטיינים בבת שבע. לאחר סיום התיכון התגייס לצה״ל בתקן של רקדן מצטיין. הוא רקד בלהקת המחול הקיבוצית הצעירה, ובאנסמבל בת שבע. ב 2017 הוזמן כרקדן אורח בבלט הלאומי של אוסלו. עידו השתתף בפרויקטים מאת עידן שרעבי, מאיה מכלל גלפנד, אביחי חכם, שרון וזנה. דואט שיצר, זכה בפרס השלישי בתחרות הכוריאוגרפיה של מרכז מחול שלם, והציג בברלין, קופנהגן, רוטרדם, האיים הקנריים וקפריסין.

עידו הוא מורה בשפת הגאגא, מלמד בישראל ובחו״ל, בין השאר לימד בקנדה, גרמניה, איטליה, הולנד, קפריסין ובסרביה. גידרון הוזמן כמורה אורח בלהקות שונות באירופה, ביניהן להקת המחול גוטבורג שבשוודיה, להקת טולה לימנאוס בברלין. לאחרונה, נבחר לקחת חלק בתכנית רזידנסי באטלנטה (ג׳ורג׳יה - ארה״ב) ויצר יצירת מחול בשיתוף Israel Institute. גדרון אמן עצמאי, רקדן, יוצר ומורה ועובד על בכורה חדשה בהובלתו של סידי לארבי שארקווי.


קורינה פריימן נולדה בסנט פטרסבורג, בוגרת המסלול להכשרת רקדנים בביכורי העיתים, רקדה בלהקת המחול הקיבוצית במשך 6 שנים, אנסמבל בת שבע במשך 3 שנים ולהקת המחול ורטיגו במשך 4 שנים.

רקדה יצירות של הכוראגרפים רמי באר, עידן שרעבי, איציק גלילי, אוהד נהרין, שרון אייל, דניאל אגמי, נעה ורטהיים, בשמת נוסן, גיל קרר

יצרה דואט בשיתוף פעולה עם גיל קרר אשר זכה במקום השני בתחרות בקופנהגן, ופרסים נוספים בתחרויות בינלאומיות בהאנובר, ברלין, מחול שלם, איים קנריים ועוד.

קורינה מלמדת גאגא במשך 7 שנים, ורפרטואר של הלהקות שבהן רקדה

כמו כן, קורינה מטפלת מוסמכת בשיאצו מתוך הרפואה הסינית ובשיטת אילן לב.


עדי הלמן

איפה שיש רצון יש חיים. הכי חשוב להמשיך לרצות. אבל לא מכל אזור נוחות צריך לצאת. יש גם נוחות שהיא פשוט להיות שמחה. אני רוצה להתנתק מהרשת הסבוכה של מערכות יחסים והשלכות. לקפוץ מבחירה לבחירה בלי עקבות. אבל באותו זמן, להתמסר באופן מוחלט. להתמסרות יש צורה של ספירלה. אני עטופה בך ואתה בי. אנחנו שזורים אחד בשני כמו מושבת פטריות מתחת לאדמה. מזרימים חשמל אחד לשניה. נמאס לי לפחד מזרים. אני זרה. אני יודעת שאין ממה לפחד. אני רוצה לפזר את האוצרות שלי כמו דבורה ששותה צוף מפרחי בר, לא כמו עץ שמשתרש כל שנה יותר. בפנטזיות שלי אני מתעוררת בבוקר ורואה את הפנים שלי במראה, אני חושבת "מה עשיתי?" וצוחקת עם עצמי. אף אחד לא יודע חוץ ממני. ובמציאות, כשאתה מסתכל עליי העיניים שלך זורחות כמו אור של בוקר, ואני צומחת לכיוון האור שאתה מקרין. אני צוחקת ואז בוכה. אני רעבה. בפנטזיות שלי אני יוצאת באמצע הלילה לקנות קפה גדול ואבוקדו טוסט. מתענגת עליהם לבד. אף אחד לא יודע חוץ ממני. במציאות אני מתחככת בך כמו חתול ואומרת לעצמי "אתה אוהב אותי. אתה אוהב אותי. אתה אוהב אותי". לפעמים אני מכווצת את העיניים כאילו אני עומדת לירות חץ. לפעמים אני באמת יורה.

 

יוצרת: עדי הלמן

פרפורמרית ושותפה ליצירה: גל לוינסון

אי-שם

<< כרטיסים >>