• Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle

פסטיבל בין שמיים לארץ השמיני העמיק במנגנון המסירה של הידע, התורה, האינפורמציה: כשהידע נמסר מדור אל דור הוא מתחזק ומשתמר אבל גם משתנה בהתאם לצרכי השעה ובהתאם לנסיבות, ההבנות והצרכים של הדור המקבל, הצעיר. למנגנון הזה אנו קוראים העברה בין דורית והוא פועל באופנים שונים של מבנים בקהילות שונות, חלקן רואות בדור הקודם כמקור סמכות "עצת זקנים" ואחרות רואות בדור הבא כפתרון "העולם שייך לצעירים".

 

יצאנו לטייל בתוך עולמות ההעברה הבין דורית יחד עם עשרות יוצרים ויוצרות שנתנו שמות ומושגים: נוף ילדות, שחזור, שייכות, גנטיקה התנהגותית, מסע של גוף בין מסורות, המצאת שורשים, המנגינה של סבתותיי, ארכיון המשפחה, נאמנות, המשך של הורינו, הסביבה האחרת, הדרך שעוברת דרכינו. כל אלו צירופים ומושגים שתוכלו לפגוש בהמשך התכניה. את התנועות של המילים נמסור על הבמה ובסדנאות.

 

הפסטיבל התקיים:

שבוע בירושלים בין ה-2.11.16 ל-9.11.16 | י"ג עד כ' חשוון. במרכז ז'ראר בכר, מוזיאון מגדל דוד ובמוזיאון ישראל.

.יומיים בתל אביב: 30.11 יב כסלו, 8.12 כ כסלו במוזיאון תל אביב לאמנות

סדנאות הפסטיבל - במרכז ז'ראר בכר, מרכז עפרון למחול, מוזיאון תל אביב לאמנות:

יום שישי, י"ד חשון, 3.11 | מרכז ז'ראר בכר

* השיעורים פתוחים לקהל הרחב

9:00- גופים אינסטרומנטלים //חיפוש ה"גרוב" האישי והחיבור אליו דרך מוסיקת הרוק והבלוז// אנאבל דביר

11:00- מחול מזרחי // הפולקלור המרוקאי והנתועה העכשווית// אורלי פורטל

יום שלישי, י"ח חשון, 7.11, מרכז עפרון למחול 

[יהושע ייבין 19, ירושלים]

* השיעורים לגברים בלבד.

9:00- סדנת גאגא // שפת התנועה שפיתח אוהד נהרין // עידן פורגס

13:00- סדנת תפקידים חלק א // סדנת אמפרוביזציה העוסקת במפגש בין הדורות// עידו צדר

14:45- סדנת תפקידים חלק ב // סדנת אמפרוביזציה העוסקת במפגש בין הדורות// עידו צדר  

יום שישי, 8.12, כ כסלו| 10:00 | מוזיאון תל אביב לאמנות

מחול מזרחי // הפולקלור המרוקאי והנתועה העכשווית// אורלי פורטל

תכנית נוער במוזיאון מגדל דוד:

יום שני, י"ז חשון 6.11 | 13:00 וגם 15:00

נהרה- מפגש מחול

מנהלת אומנותית: דניאלה בלוך

יוצרות: תמי יצחקי, ריצ'ל ארדוס

רקדניות: ליה וייל, דליה פרץ

אנאבל דביר- גופים אינסטרומנטלים [בכורה]

כוראוגרפיה ועיצוב אובייקט: אנאבל דביר

רקדנים: אדם שפירה, טליה שלום, אנאבל דביר

אסף פרידמן - עיר המזל

בימוי וביצוע: אסף פרידמן

יום שלישי י"ח חשון 7.11 | 13:00 וגם 15:00

שושלת מרין- גנטיקה [בכורה]

כוריאוגרפיה ועיצוב חלל ותלבושות: אור מרין

עוזרת כוריאוגרף - רוני בין חמו

רקדנים יוצרים: יערה מלמד, נעמה פוגל לוין, ירדן ויימן, ירין יוסף

דרמטורגיה ועיצוב פסקול: אורן נחום  

נהרה- מפגש מחול

מנהלת אומנותית: דניאלה בלוך

יוצרות: תמי יצחקי, ריצ'ל ארדוס

רקדניות: ליה וייל, דליה פרץ

אנסמבל כעת- קולאז'

יוצר: רונן יצחקי

רקדנים: יובל אזולאי, אייל עוגן, חנניה שוורץ

אירוע נעילה - מוזיאון ישראל


יום חמישי, 9.11, כ' חשון


שושלת מרין- אצלינו בחצר [בכורה]

יוצרות שותפות: אור מרין וסתיו מרין

ביצוע: זאביק מרין, מיקי מרין, אור מרין וסתיו מרין
דרמטורגיה: אורן נחום  

שושלת מרין- גנטיקה [בכורה]

כוריאוגרפיה ועיצוב חלל ותלבושות: אור מרין

עוזרת כוריאוגרף - רוני בין חמו

רקדנים יוצרים: יערה מלמד, נעמה פוגל לוין, ירדן ויימן, ירין יוסף

דרמטורגיה ועיצוב פסקול: אורן נחום  

בשיתוף  סטודנטים שנה ב׳ מהתכנית להכשרת רקדנים יוצרים RE-SEARCH ניהול אמנותי אור מרין

שושלת מרין- בזכות השיבה

כוראוגרפיה ובימוי: סתיו מרין

מילים ולחנים:נטע וינר

מלחין שותף ומעבד מוסיקלי: דרור רותם

אקורדיון ושירה:נטע וינר

פסנתר: ענבר מיליקובסקי

הקשה: סתיו ליפיץ

 סמפלר: רועי חסון

רקדניות: לורן שרף, נעם סגל, דנה דר, הילה פינק, רונה גלנור, מאיה פלד, מאיה סומר, שקד שפיגלר, ניצן בן שם, יעל לוי, תומר שחק ודורון ברקן

בשיתוף בית הספר לאמנויות הבוסתן בהנהלת זאביק ומיקי מרין.

הופעות נוספות במוזיאון תל אביב לאמנות

יום חמישי 30.11 יב כסלו| 19:00

אנסמבל כעת- רטט

יוצר: רונן יצחקי

רקדנים: יובל אזולאי, אייל עוגן, חנניה שוורץ

רקדן אורח: יאיר ברבש.

יום חמישי 30.11 יב כסלו| 21:00

שושלת מרין- אצלינו בחצר [בכורה]

יוצרות שותפות: אור מרין וסתיו מרין

ביצוע: זאביק מרין, מיקי מרין, אור מרין וסתיו מרין
דרמטורגיה: אורן נחום  

שושלת מרין- גנטיקה [בכורה]

כוריאוגרפיה ועיצוב חלל ותלבושות: אור מרין

עוזרת כוריאוגרף - רוני בין חמו

רקדנים יוצרים: יערה מלמד, נעמה פוגל לוין, ירדן ויימן, ירין יוסף

דרמטורגיה ועיצוב פסקול: אורן נחום  

בשיתוף  סטודנטים שנה ב׳ מהתכנית להכשרת רקדנים יוצרים RE-SEARCH ניהול אמנותי אור מרין

יום שישי, 8.12, כ כסלו| 11:30

אורלי פורטל- חזרה פתוחה

רקדניות: סנונית ברברן, מורן זילברברג, אלכסנדרה שמורק, אורלי פורטל

מורן זילברברג- חזרה פתוחה

יוצרת ומבצעת: מורן זילברברג

יום שישי, 8.12, כ כסלו| 14:00

יסמין גודר- GOT GIFT [בכורה ישראלית]

כוראוגרפיה: יסמין גודר

יוצרת ומבצעת: פרנצ'סקה פוסקריני

שירה אביתר- אביתר/ סעיד [בכורה]

כוריאוגרפיה: שירה אביתר

רקדן יצר: אביתר סעיד

*העבודה נוצרה בתכנית שהות בכלים ובטייץ ובתמיכת מפעל הפיס

אירוע פתיחה

יום חמישי, י"ג חשון, 2.11 | 20:00

אנסנבל כעת וחברים

יוצרים: נטע וינר, שירה אביתר, רונן יצחקי, אסף פרידמן,אדם יכין.

רקדנים: יובל אזולאי, אייל עוגן, חנניה שוורץ, יאיר ברבש, אביתר סעיד, אלקנה מייטליס, אליאור חבאני.


תכנית ב'
יום שישי, י"ד חשון, 3.11 | 13:00

אורלי פורטל- חזרה פתוחה 

רקדניות: סנונית ברברן, מורן זילברברג, אלכסנדרה שמורק, אורלי פורטל

תכנית ג'
יום שני, יז' חשון, 6.11 | 19:00

נהרה- מפגש מחול

מנהלת אומנותית: דניאלה בלוך

יוצרות: תמי יצחקי, ריצ'ל ארדוס

רקדניות: ליה וייל, דליה פרץ


תכנית ד'

יום שני, י"ז חשון, 6.11 | 21:00

אנסמבל כעת- רטט

יוצר: רונן יצחקי

רקדנים: יובל אזולאי, אייל עוגן, חנניה שוורץ

רקדן אורח: יאיר ברבש.


תכנית ה'

יום שלישי, י"ח חשון 7.11 | 19:00

שירה אביתר- אביתר/ סעיד [בכורה]

כוריאוגרפיה: שירה אביתר

רקדן יצר: אביתר סעיד

*העבודה נוצרה בתכנית שהות בכלים ובטייץ ובתמיכת מפעל הפיס

תכנית ו'

יום שלישי, י"ח חשון 7.11 | 21:00

רות אשל- גלימת האבן [בכורה]

כוראוגרפיה וביצוע: רות אשל

יוצר הגלימה: אברהם אופק

יסמין גודר- GOT GIFT [בכורה ישראלית]

כוראוגרפיה: יסמין גודר

יוצרת ומבצעת: פרנצ'סקה פוסקריני

תכנית ז'
יום רביעי, י"ט חשון  8.11 | 19:00

אורלי פורטל- פולחן האביב של פריד אל- אטרש [בכורה]

רקדניות: סנונית ברברן, מורן זילברברג, אלכסנדרה שמורק, אורלי פורטל

מורז זילברברג- BE.LEAVE [בכורה]

יוצרת ומבצעת: מורן זילברברג

תכנית ח'
יום רביעי, י"ט חשון  8.11 | 21:00

דנה נעים חפוטה- חרכים [בכורה]

רקדניות: מאיה בר-יעקב, דנה חפוטה

מיה רשף- חוט הקצה[בכורה]

רקדניות: מיה רשף, ג'ודי רשף

אנאבל דביר- גופים אינסטרומנטלים [בכורה]

כוראוגרפיה ועיצוב אובייקט: אנאבל דביר

רקדנים: אדם שפירה, טליה שלום, אנאבל דביר

*שלוש היצירות נוצרו במסגרת יעל- בית ליוצרים עצמאיים בירושלים